oksenol

oksenol

Zirve Dağcılık ve Doğa Sparları Kulubu İstanbul Şubesi Kurucu Başkanıyım, 2005-2007, sonrasında yıllarca Zirve Genel Merkez Başkan yardımcılığı yaptım.

150 civarı 3000 - 7000 m arası yurt içi - yurt dışı dağ çıkışım var.

250 civarı günübirlilk doğa yürüyüşüne katıldım, rehberlik ettim.

Likya yolu parkuru sonrası,kendime yeni hedef olarak Bulgaristan (Beğendik - İğneada) - Gürcistan ( Sarp-Hopa) arası yaklaşık 2500 km lik "Karadeniz yürüyüş yolu projesini" belirledim.

İzmitte oturuyorum.Karadeniz Yürüyüş Yolunun İğneada (Bulgaristan sınırı) - Perşembe yaylası -Ordu ve Kümbet-Giresun - Ovit - Kaçkarlar- Fındıklı- Sarp(Gürcistan)arasını (2.217 km) bitirdim ve wikilocda erişime açtım.

Bu hali ile Türkiyenin en uzun yürüyüş rotası oldu. Eksik kalan Perşembe yaylası-Kümbet yaylası ve belki Karçalları ileride yürüyeceğim.

Rota doğal güzelliklerden, göllerden, yaylalardan, dağların zirvelerinden, plajlardan tarihi eserlerden geçiyor mümkün oldukça, turizme büyük katkısı olacak ileride..

www.karadenizyuruyusyolu.blogspot.com sitesini de kullanıma açtım. Karadeniz yürüyüş yolu ile ilgili tüm wikiloc rotaları ve facebook paylaşımlarına buradan da erişebilirsiniz

Doğada görüşürüz, sevgiler

учасник з січня 2018

Premium Member