dissident

dissident

241

Ben 1979 yılının Mart ayının 24’ünde Erzurum’da soğuk bir gecede doğdum. Buradan babamın tayin olması nedeni ile Kırklareli ilinin güzel bir ilçesi olan Lüleburgaz’a taşındık. Burada ilk okul eğitimimi Emrullah Efendi ilkokulunda başarı ile 1989 yılında tamamladım. Aynı sene yine bir tayin sebebiyle Hatay’ın Dörtyol ilçesine gittik. Ömrümce ilk kez denize bu kadar yakın, havası bu kadar sıcak ve narenciye bahçeleri ile dolu bir yer gördüm. Portakalların çiçek açtıklarında ki kokuyu halen unutamam. Burada iki yıl kaldık, orta okul 2. sınıfı tamamladığım sene Ağrı Merkeze tayin olduk. Orta okulu ve Liseyi Ağrı’da tamamladım. Lise benim için çok ilginç bir deneyim di, çünkü Milli Eğitim Bakanlığının çok ilginç bir uygulamasına Kredili sisteme maruz kalmıştım. Bu nedenle Liseyi 2,5 yılda, yani yarım dönem erkenden tamamladım. Hayatımın en ilginç deneyimini de bu dönemde yaşadım. Her zaman coğrafya kitaplarından okuduğum ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağını 1995 senesinde gördüm. Buna görmek de denmez, resmen tutuldum. Yaşadığım bunca süre o sabahı ve o manzarayı unutamadım.

Lise maceram bitmişti, ama eğitimim devam ediyordu. Ailemle birlikte tayin nedeni ile İzmir’e taşındık ve ben ancak 3. denememde sınavı kazanarak 1997 yılında Ege Üniversitesi Biyoloji bölümünde eğitimime başlaya bildim. Üniversite yılları benim için birçok ilkle doluydu. Çok sevdiğim Biyoloji dersimin detaylarını görecek, laboratuvarlarda deney ve gözlemler yapabilecektim. Bu benim için büyüleyiciydi. Ancak aşmam gereken çok önemli bir engel vardı. İngilizce hazırlık sınıfı. Neyse ki kazasız bir biçimde geçtim.

2002 yılında Üniversiteden mezun oldum ve bu sırada Ege Üniversitesinden tanıdığım bir Öğretim üyesi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine geçmişti ve benim yanında Yüksek Lisansa başlamak isteyip istemediğimi sordu. benim aklımda Ege Üniversitesinde başlamak varken, bu öğretim üyesinin yanında Yüksek Lisansa başladım ve 2 ay geçmeden de Araştırma Görevlisi olarak atandım. 2005 yılında Yüksek Lisansımı tamamladım ve Doktora’ya başladım. Doktora eğitimim birçok sıkıntıya rağmen halen devam ediyor.

учасник з листопада 2010