Час  4 годин 3 хвилин

Координати 1372

Uploaded 20 січня 2017

Recorded січня 2017

-
-
409 m
131 m
0
4,2
8,3
16,68 km

Переглянуто 719 раз(и), завантажено 12 раз(и)

біля Zeytinler, İzmir (Türkiye)

EFES-MİMAS YOLU parkurlarından, 3. etap 6 ve 7. parkurların karışımı olan bir parkur yürüdük.
Bu bölümde Zeytinler köyü, Ulaştıran Tepesi kuzeyindeki bir tepe ve sonra da Kokar yolundan Kaya Kiliseye kadar olan rota kaydı yer alıyor.
Parkur genellikle düz. Fazla inişi ve çıkışı yok. Sadece 400 rakımlı bir tepeye çıkıp indik. Parkur boyunca belirgin patika göremediğimizden, genellikle orman yollarından yürüdük. Bölgede çeşitli maki türü çalılarla birlikte, çok güzel çam ormanları da tüm çevreyi kaplıyor.
Parkur boyunca hiç içme suyu kaynağı olmaması büyük bir eksiklik. Bu nedenle yürüyüşçü arkadaşlarımız, yürüyüşe başlamadan önce gerekli önlemleri almalıdır.
Панорама

ZEYTİNLER

Панорама

TEPE

Zeytinler köyünden sonra otoyolu geçince, Ulaştıran Tepesi ile otoyol arasında kalan 400 metre yüksekliğindeki bir tepe. Tepenin yamaçlarında çok güzel çam ormanları var. Buradan Ulaştıran tepesine geçiş mümkün değil. Arada derin bir vadi ve uçurumlar bulunuyor.
Перехрестя

KAVŞAK

Bu tepedeki güneye giden orman yolu ile, batıya giden orman yolunun kesiştiği yer. Güneye giden yolu yüksek gerilim direkleri için yapmışlar. Bu yolun sonunda derin bir uçurum var. Çıkmaz orman yolu. :)
Перехрестя

ORMAN YOLU

Zeytinler'den sonra otoyol menfezini geçince, Kokar (Gökliman) yoluna bağlanan orman yolu.
Панорама

YANGIN HAVUZU

Печера

KAYA KİLİSE

Kayalık içindeki mağarayı andıran bir oyuk içinde, eskiden kilise olarak kullanıldığı varsayılan bir yer. Mağaranın tavanında kısa kısa sarkıtlar bulunuyor. Mağara duvarları ve tavanı isli bir görünümde. Tam ortada 5-6 basamakla çıkılan bir adak mum yakma yeri ya da mihrab denilebilecek bir yer var. Bu yapı, çok güzel bir manzaraya bakan konumda bulunuyor.

Коментарі

    You can or this trail