• Фото Photo
  • Фото Photo
  • Фото Photo

Moving time  одна година 33 хвилин

Час  2 годин 2 хвилин

Координати 490

Uploaded 4 березня 2019

Recorded березня 2019

-
-
815 m
317 m
0
0,7
1,3
2,61 km

Переглянуто 44 раз(и), завантажено 4 раз(и)

біля  Vranisht, Vlorë (Albania)

Guri i Qytetit apo Sofra e Zotit , Tryeza e Perendive , Guri ne Qiell etj , eshte nje monument prehistorik 4 - 9 mije vjet i vjeter . Ka sherbyer si vend kulti Pagan ne Lashtesi , por dhe vazhdon te adhurohet edhe ne ditet e sotme !
Ecje pa veshtiresi , shteg i qarte nga levizjet e bagetive , por i pa shenuar
Pjerresi pak mbi mesataren !

Коментарі

    You can or this trail