Moving time  одна година 40 хвилин

Час  6 годин 53 хвилин

Координати 1287

Uploaded 13 травня 2018

Recorded травня 2018

 • Rating

   
 • Information

   
 • Easy to follow

   
 • Scenery

   
-
-
63 m
-0 m
0
1,9
3,7
7,46 km

Переглянуто 1713 раз(и), завантажено 47 раз(и)

біля Siğacık, İzmir (Türkiye)

Sığacık ile Azmak Koyu arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Yarımada İzmir projesi kapsamında gerçekleştirilen "Efes-Mimas Yolu" işaretli patikası var. Kolay yürünebilen, 8 km uzunluğunda ve çevrenin güzel koylarını tepeden izleyebileceğiniz bir parkur.
Biz bu işaretli patikanın bir bölümünde yürüdükten sonra, parkurdan ayrıldık ve kıyıdan Azmak Koyu'na yürümeye kara verdik. Çamcaz Koyu'nda biraz yüzme molası verdik. Çamcaz Koyu'ndan sonra 1,5 km daha yürüyerek Kokurdak Koyu'na inmek için,patikadan ayrıldık. Koya kadar biraz çalılık ve pek yürünmemiş bir patikadan Kokurdak Koyu'na indik. Küçük, bakir bir koy.
Buradan sonra Azmak Koyu'na kadar kıyıdaki kayalıklardan ve belirli belirsiz patiklardan yürüyerek parkuru tamamladık.
Özellikle Çamcaz ve Aktaş koyları çok güzel. İyi ki kara yoluyla ulaşılamıyor. Buna rağmen denizden gelen atıklar bu koyları fazlasıyla kirletmiş. Azmak Koyu ise, kara taşıtlarıyla buraya gelen günübirlik tatilcilerin katkılarıyla daha fazla nasibini almış.
Parkur kısa, parkur boyunca Sığacık'tan sonra hiçbir yerde içme suyu ve alış veriş yapılacak büfe, bakkal vb yok. Bu nedenle burada yürüyecek arkadaşlar önlemini yürüyüşe çıkarken almalıdır.
İşaretli parkurda yürüme engeli olmayan, her yaştan doğa severler kırmızı-beyaz boyalı (Efes-Mimas Yolu) işaretleri izleyerek yürüyebilir. Parkur boyunca ağaç yok, tamamında maki türü çalılıklar ve gevenler var. Fazla yokuş ve tırmanma yok, genellikçe yatay yürünüyor.
Точка шляху

SIĞACIK

Панорама

GİRLEN KOYU

Пляж

ÇAMCAZ KOYU

Панорама

KOKURDAK KOYU

Панорама

KIYI PATİKASI

Печера

MAĞARA

Пляж

AKTAŞ KOYU

Панорама

AKTAŞ KOYU-AZMAK KIYI PATİKASI

Пляж

AZMAK KOYU

1 comment

 • Фото MUSTAFA KARTAL

  MUSTAFA KARTAL 28 трав. 2018

  I have followed this trail  перевірено  View more

  Harika

You can or this trail