Час  7 годин 19 хвилин

Координати 1842

Uploaded 20 грудня 2015

Recorded грудня 2015

-
-
858 m
-418 m
0
5,2
10
20,75 km

Переглянуто 2497 раз(и), завантажено 58 раз(и)

біля Kemalpaşa, İzmir (Türkiye)

Bu parkurun, Pınarbaşı merkez kahvelerden Rasathaneye kadar olan bölümü, sürekli yokuş halindeki bir patikadan yürünerek çıkılıyor. Rasathaneden sonra Gökdere Kanyonundaki Göçmen İlyas Amca çeşmesine kadar ineiş halindeki bir patikadan yürünüyor.
Genellikle burada yemek molası yaparız. Buradan sonra dere kenarındaki patika ve orman yollarını kullanarak Kaynaklar-Nif Zirve yolundaki Tekçam'a çıkılır. Tekçam biz doğa yürüyüşçülerinin kavşak noktası olan sembol bir çam ağacıdır. Buradan Kaynaklar'a kadar zaman zaman orman yollarını, zaman zaman da (Gürlek'ten sonra) patikaları kullanarak parkuru tamamlarız.
Bu parkur, çok güzel manzaralı, bol ormanlı ve yılın her mevsimi dağ yürüyüşü için uygundur. Parkur boyunca 4-5 yerde içilebilir dağ çeşmesi bulunuyor.
Перехрестя

Pınarbaşı

Pınarbaşı
Перехрестя

Rasathane

Ege Üniversitesi Rasathanesi
дерево

Gökdere Kanyonu

джерело

Gökdere çeşmesi

Перехрестя

Tekçam

Перехрестя

Havuz

дерево

Gürlek

фото

KAYNAKLAR

3 коментарів

 • Фото Işık Kavalcı

  Işık Kavalcı 20 груд. 2015

  TEK ÇAM:
  Bu çam ağacı da bu bölgede bulunan, yanındaki genç çamlara göre daha yaşlı olan fıstık çamıdır. Bu ağaç, dağcılar ve yürüyüşçüler için sembol niteliğindedir. Diğer ağaçlara göre daha uzun olması ve bulunduğu konumun yüksek olması nedeniyle her yönden, çok uzaklardan, hatta sisli havalarda bile seçilebilmektedir.
  Çam ağacı, dağ yollarının ve patikaların kavşağında olması nedeniyle yürüyüşçüler ve dağcılar için bir çeşit işaret aracıdır. Yangın havuzu, Gökdere Kanyonu orman yolu ve patikası, Nif zirve kule yolu, Nif Dağı batı sırtına çıkan patika, Nif Dağı doğalgaz boru hattı yolu hep bu çam ağacından ayrılmaktadır. https://tr.wikiloc.com/outdoor-rotalari/pinarbasi-gokdere-kanyonu-kaynaklar-11725761#wp-11725767/photo-7161513

 • ozcancamyar 11 трав. 2016

  merhaba ; acaba bu rotada koşu olabilir mi

 • Фото Işık Kavalcı

  Işık Kavalcı 11 трав. 2016

  Pınarbaşı'ndan başlayınca ilk 5,5 km sürekli yokuş bir patikadan gidiliyor. 11. km ile 14. km arası yokuş. (orman yolu) 14. km'den Kaynaklar köyüne kadar, iniş halindeki orman yolunu kullanarak koşu yapılabilir. 17. km'den sonra (Gürlek) dere içindeki patikaya girmeden, Kaynaklar köyüne inen orman yolunu kullanabilirsiniz.

You can or this trail