Скачати

Довжина

4,08 km

Набрана висота

15 m

Складність

Посередньо

вниз

15 m

Max elevation

-20 m

Trailrank

36

Min elevation

-32 m

Trail type

Loop

Час

2 годин 10 хвилин

Координати

460

Uploaded

11 травня 2018 р.

Recorded

квітня 2018
Be the first to clap
Share
-
-
-20 m
-32 m
4,08 km

Переглянуто 1217 раз(и), завантажено 5 раз(и)

біля Kurmāle, Kuldīgas novads (Latvijas Republika)

Braucam pa Planīcas ielu Kuldīgā, pirms Kurmāles pilskalna nogriežamies pie mājām Rundāles un braucam līdz stigai, kas senāk bijusi Liepājas - Alsungas dzelzceļa līnijas šaursliežu iecirknis Alsunga—Kuldīga. Ejam pa to 900 metrus, līdz sasniedzam ar sarkanām atzīmēm marķētus kokus - metamies mežā iekšā un sekojam atzīmēm. Diezgan viegli atrodam Baltavotu. Melnavotu gan atrast daudz grūtāk. Atpakaļceļā no Baltavota atradām pavisam viegli ejamu taku ar tiltiņu un ceļu pa skaistu priežu mežu.
Kurmāles Baltavots un Melnavots ir kāpjošajie avotie, kas, no augšpuses raugoties, atgādina verdošu smilšu katlu. Šie objekti 6,3 hektāru platībā 2001.gadā iekļauti valsts aizsargājamo dabas pieminekļu sarakstā. Abi avoti ap savu izplūdes vietu izveidojuši samērā dziļus dīķus, kuru dibenā redzama nemitīga smilšu kustība.
Перехрестя

Norādes

Панорама

Ainava

Vietām brikšņi, vietām pārpurvojies. Vislabāk šeit doties bezbrikšņu periodā. Iespējams, ka brikšņus līdz Melnavotam var apiet, dodoties apkārt un pieejot viņam pa pļavu no Zelmeņu mājām
Фауна

Meža iemītnieki

Фонтан

Baltavots

Baltavota izplūdes vietas diametrs ir aptuveni 2 metrus liels un tajā iztekošais dzidrais ūdens ļauj bez grūtībām saskatīt avota izplūdes vietu.
Фонтан

Melnavots

Melnavots šķiet noslēpumaināks – tā gultne ir melna, pateicoties to pārklājošajam pus metru biezajam kūdras slānim. Ieskatoties tuvāk, melnā avota mistērija tiek atbildēta, jo būtībā abi avoti ir līdzīgi – zem kūdras slāņa arī Melnavotu sedz baltas smiltis.
Панорама

Meža ceļš

Tie, kam nepatīk rāpties pa brikšņiem, var izmantot otru, pieklājīgi iemītu celiņu cauri priežu mežam
Панорама

Namiņš

Tie, kam nepatīk rāpties pa brikšņiem, var izmantot otru, pieklājīgi iemītu celiņu cauri priežu mežam
Панорама

Tiltiņš

Tie, kam nepatīk rāpties pa brikšņiem, var izmantot otru, pieklājīgi iemītu celiņu cauri priežu mežam
Точка шляху

Vecā dzelzceļa stiga

Braucam pa Planīcas ielu Kuldīgā, pirms Kurmāles pilskalna nogriežamies pie mājām Rundāles un braucam līdz stigai, kas senāk bijusi Liepājas - Alsungas dzelzceļa līnijas šaursliežu iecirknis Alsunga—Kuldīga. 29 kilometrus garo Alsungas - Kuldīgas iecirkni atklāja 1935.gada 1.septembrī. 1936./1937. budžeta gadā uzbūvēja apjomīgu dzelzceļa stacijas ēku Kuldīgā. 1963.gadā starp Alsungu un Kuldīgu pārtrauca pasažieru pārvadājumus, bet līniju pilnībā slēdza 1974.gadā. Dzelzceļa stacijas ēka pēc likvidācijas kalpoja autoostas vajadzībām

Коментарі

    You can or this trail