Час  7 годин 31 хвилин

Координати 1117

Uploaded 4 червня 2017

Recorded червня 2017

-
-
1 170 m
395 m
0
3,0
6,0
11,94 km

Переглянуто 1066 раз(и), завантажено 33 раз(и)

біля Kırıklar, İzmir (Türkiye)

Kırıklar köyünden başladık. Söğütlüçeşme'ye kadar hafif eğimli bir patikadan, 6 km kadar sürekli çıkış var. Söğütlüçeşme mevkiinde yemek molası verdik.
Burası mola ve kamp için oldukça uygun bir yer. Geniş biz düzlükte 50 metre arayla bol ve güzel suları yıl boyunca akan iki çoban çeşmesi var. Çevre yamaçlar da gür çam ormanlarıyla kaplı.
Yemek molasından sonra çeşmenin doğusunda kalan yamaçtaki çamlar arasındaki patikayı izleyerek sırta çıktık. Burada biraz kuzeye yönelerek Gelin Dağı yamaçlarından önce su deposuna vardık. Burada da deponun, üzerinde yer aldığı sırttaki patikayı izleyerek Vişneli köyüne indik.
Yürüdüğümüz parkurun 3,5 ile 4. km ve 6. km ile 9,5 km arasını çok dikkatli yürümek gerekiyor. Bu bölümlerde deneyimli yürüyüşçülerin acemi yürüyüşçü arkadaşlara kesinlikle destek vermesi gerekir. Toplam parkur uzunluğu 12 km olmasına rağmen oldukça efor gerektiren bir özellikte.
Vişneli köyü, Kemalpaşa'ya bağlı, köylülerin geçimini genellikle kirazla sağlayan güzel bir köy. Biz de mevsim itibariyle köyün leziz kirazlarından alarak evlerimize döndük.
panorama

KIRIKLAR

дерево

MANZARALI PATİKA

Перехрестя

YOL

panorama

BUĞDAYCIK

Kırıklar orman yolu-Nif Dağı-Gelin Dağı-Söğütlüçeşme kavşağı özelliğinde bulunan genişçe bir düzlük. Bu adı, Kırıklar köylülerinden öğrendik.
джерело

SÖĞÜTLÜ ÇEŞME

Bu güzel yerin, yılın her gününde buz gibi soğuk ve çok güzel suyu akan, iki adet çoban çeşmesi var. Çok güzel bir mola yeri. Kamp yapmak için de uygun bir alan.
дерево

PATİKA

Gelin Dağı'nın güney yamaçlarında, Söğütlü Çeşme ile Vişneli arasında kalan sık çam ağaçları arasında az çalışan bir patika. Çok dikkatli yürümek gerekiyor.
джерело

SU DEPOSU

Gelin Dağı'nın buz gibi sularını Vişneli köyüne ulaştıran, eski su depolarından birisi. Halen işlevini görüyor.
panorama

VİŞNELİ

Güzel ve leziz kirazlarıyla bilinen, Kemalpaşa'ya bağlı şirin bir köy. Çok sulak ve çevresi gür çam ormanlarıyla kaplı. Köyde arıcılık ve zeytincilik de önemli bir geçim kaynağı. Ancak, köylüler dışarıdan gelen ziyaretçilere karşı biraz soğuk davranış gösteriyorlar. Özellikle kiraz mevsiminde, kiraz almak isterseniz zorlanıyorsunuz.

Коментарі

    You can or this trail