Moving time  5 годин 14 хвилин

Час  9 годин 15 хвилин

Координати 3078

Uploaded 21 березня 2019

Recorded березня 2019

 • Rating

   
 • Information

   
 • Easy to follow

   
 • Scenery

   
-
-
850 m
66 m
0
4,4
8,7
17,47 km

Переглянуто 393 раз(и), завантажено 32 раз(и)

біля Atatürk, İzmir (Türkiye)

Güzelbahçe'den yürüyüşümüze başladık. Doğuda kalan dereyi geçerek orman yoluna girdik. 4,5 km sonra patikaya girdik. Buradan sonra Kuzgunoluk Çeşmesi'ne kadar hafifi hafif yükselerek, çok güzel çam ormanları arasındaki patikalarda yürüdük. Kuzgunoluk Çeşmesi çok güzel bir mola yeri. Suyu güzel ve yılın her mevsiminde akıyor. Burada yaptığımız moladan sonra Çatalkaya zirve kulesine çıktık. Kuleden, açık havalarda çok güzel manzaralar izlenip fotoğraflar çekilebiliyor.
Çatalkaya'dan sonra 2 km kadar orman yolu, sonra da patikalarda yürüyüp Narlıdere Arıkent'e inerek parkuru tamamladık.
Parkur boyunca su kaynağı olarak, bir kuyu ve bir de içilebilir suyu olan Kuzgunoluk çeşmesi var. Parkur için orta zorlukta diyebiliriz. Bu kayıtta sadece Çatalkaya kulesine çıkarken, orman yolundan sonra kayalıklara tırmanarak kuleye ulaştığımız bölüm oldukça zor ve tehlikeli. Burasını deneyimi olmayan arkadaşlar çıkmamalıdır. Bu bölüm dışında kalan her yer son derece kolay yürünebilir.
Waypoint

GÜZELBAHÇE

panorama

VADİ

Перехрестя

PATİKA GİRİŞİ

джерело

PATİKA ÇIKIŞI, KUYU

Patikadan çıkıldığı düzlükte bu kuyu bulunuyor. Hayvan sulama amaçlı bir kuyu. Suyunun içilip içilmediği konusunda bilgimiz yok. Kuyuda yeterli su vardı.
Перехрестя

KUZGUNOLUK KAVŞAĞI

Burada bulunan dört orman yolundan birisi Çatalkaya altına, birisi Maltepe tarafına , batı yönünde kalan iki yol da, derenin iki tarafından Güzelbahçe'ye iniyor.
джерело

SU KAYNAĞI

Bu kaynakta İzsu'nun boruları ve vanaları var. Suyun fazlası dışarıya taşıyor. Yaz günlerinde su dışarıya akmıyor, içeriden almak da zor.
джерело

KUZGUNOLUK ÇEŞMESİ

Çok güzel manzaraları olan, güzel çam ormanlarıyla çevrili, buz gibi temiz ve soğuk suyu yılın her mevsiminde akan bir çoban çeşmesi. Çeşmenin bulunduğu konum da çok güzel bir yer. Çatalkaya'nın batısında, güzel manzaralı bir yamaçta bulunuyor. Burası doğa yürüyüşçüleri için oldukça güzel bir mola yeri.
джерело

SU KAYNAĞI

Suyu yaz mevsiminde akmıyor. Hayvan sulama amaçlı yapılan bir çeşme. Suyu içilir durumda değil.
вершина

ÇATALKAYA

вершина

ÇATALKAYA ZİRVESİ

фото

PATİKA

дерево

PATİKA

Patikalar çok güzel. Patikaların bisikletçiler tarafından kullanıldığı da belli oluyor. Yer yer atlama rampaları yapmışlar. Patikaların bazı bölümleri de gerek yağmur suları, gerekse bisikletler tarafından oyulup bozulmuş.
Waypoint

NARLIDERE

1 comment

 • Фото belginalbayram

  belginalbayram 9 груд. 2019

  I have followed this trail  перевірено  View more

  Güzel rota

You can or this trail