Moving time  3 годин 26 хвилин

Час  7 годин 35 хвилин

Координати 2760

Uploaded 29 березня 2018

Recorded березня 2018

-
-
918 m
140 m
0
3,9
7,9
15,79 km

Переглянуто 426 раз(и), завантажено 15 раз(и)

біля Efençukuru, İzmir (Türkiye)

Daha önce hiç yürümediğimiz bir parkuru grubumuza kazandırmak için İzmir'in Menderes ilçesinin Efemçukuru köyüne gittik.
Efemçukuru köyü alfonso üzümleri ile ünlü, yaklaşık olarak 700 rakımlı bir tepede kurulmuş bir köy. Köyün yakınlarında açılan altın madeni de köyün daha çok tanınmasını sağlamış. Bu maden oldukça geniş bir alana yayılmış. Bu nedenle bir çok üzüm bağı yok olmuş maalesef.
Köyden yürüyüşümüze başladık. Köyün güneyinde kalan 900 metre rakımlardaki tepeyi aşarak, Yeniköy Balaban göletine doğru inmeye başladık. Genellikle üzüm bağları arasındaki orman yollarını kullandık. Zaman zaman da patikalardan yürüdük. Parkurun 7. ile 8,5. kilometreleri arasındaki belirsiz patikalar ve orman sahası oldukça çalılık. Bu bölüm alışık olmayan yürüyüşçüler için sıkıntı yaratabilir. 2. ve 4. kilometreler arasında yoğun sis nedeniyle doğaçlama yürüdük. Bu bölümde de patikalar iyi değil. Buralarda daha iyi bir rotada, ya da patikalarda çok dikkat edilerek yürünmelidir.
Parkurun başında ve Yeniköy Balaban göletinde içilebilir su kaynağı var. Parkurun tüm bölümlerinde çok güzel manzaralar ve gür çam ormanları var. Biz yaklaşık 16 km yürüyerek parkuru tamamladık. 1-2 km kadar kısaltmak mümkün olabilir.
Waypoint

EFEMÇUKURU

джерело

ÇEŞME

фото

AĞIL

дерево

KEÇİ YOLU

Річка

BARAJ DERESİ

Озеро

YENİKÖY GÖLETİ

Озеро

YÉNİKÖY BARAJI

джерело

GÖLET ÇEŞMESİ

Озеро

YENİKÖY

Коментарі

    You can or this trail