Trail Blazer

Час  5 годин 18 хвилин

Координати 1235

Uploaded 27 жовтня 2019

Recorded серпня 2019

-
-
1 764 m
1 485 m
0
3,2
6,4
12,85 km

Переглянуто 78 раз(и), завантажено 3 раз(и)

біля Kışlacık, Ankara (Türkiye)

Rota; Karagöl Milli Parkı'nın hemen girişinden başlıyor, ancak parkın içerisinden değil, hemen kenarından devam ediyor. Bir miktar toprak yolda ilerledikten sonra orman içi patikaya giriliyor. Hemen ormana girdikten sonra, patika üzerinde ayı dışkısı gözlemledim, solo yürüyüşçülerin, periyodik olarak ses çıkararak yürümelerini tavsiye ederim.

Orman içerisindeki patika mevsim itibariyle, yer yer çalılarla ve otlarla kapanmış, geçişin zorlaştığı kısımlar mevcut. Rota devamında, Karagöl'ü tam tepeden gören bir zirveye ulaştırıyor. Sonrasında yine orman içi yollardan, toprak yola ulaşılıyor.

Güzel manzaralar eşliğinde bir miktar daha yürüdükten sonra, Usta Göleti'ne ulaşılıyor. Mola mutlaka burada verilmeli. Usta Göletinden sonra yol ikiye ayrılıyor, sağdaki yol, diğer benzer bir göl olan Yaylak Göletine gidiyor, soldaki yol ise, rotanın bitişi olan Karagöl Milli Parkı'na gidiyor. Vakit açısından sıkıntı varsa, Yaylak Göleti'ne uğramadan da soldaki yol takip edilebilir.

Yaylak Göleti'ne uğradıktan sonra, orman içinden devam etmeye çalıştım ancak yine sık orman dokusu, yürümeyi hayli zorlaştırınca yine vazgeçip tekrar toprak yola girip, geri döndüm.

Not: Rota ile ilgili sorusu olan ya da rotayı yürüyen arkadaşlar aşağıdaki yorum bölümünden görüşlerini iletebilirler.
Waypoint

Yaylak Göleti

Waypoint

Usta Göleti

Waypoint

Karagöl

Коментарі

    You can or this trail